17 kwietnia 2015 r. (piątek)  zapraszamy uczniów klas szóstych wraz z opiekunami  zapraszamy na XII Zawody Matematyczne Spotkajmy się w 5.

Zapisy przyjmujemy do dnia 13 kwietnia 2015 r.- Karta zgłoszenia

Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie

Planowany czas trwania konkursu ok. 3 godziny   w godz. 9.00 – 12.00 W konkursie biorą udział drużyny 5 osobowe : 2 kibiców i 3 zawodników.

W pierwszej części konkursu trzyosobowe drużyny rozwiązują 3 pięciopunktowe zadania w ciągu 30 minut. W tym samym czasie zespoły kibiców rozwiązują łamigłówki i krzyżówki matematyczne. Rozwiązania są oceniane na bieżąco przez specjalnie powołane komisje. Za prawidłowe rozwiązania punkty zdobywają zarówno zawodnicy, jak i zespoły kibiców.

Po pierwszej części drużyny (samodzielnie lub z pomocą opiekuna) przygotowują w ciągu 15 minut „stoisko”, które:

1)reklamuje macierzystą szkołę oraz

2)sławi matematykę lub znanego matematyka czy jego twierdzenie .

Liczy się pomysłowość i jakość prezentacji.

Zespoły otrzymają do swojej dyspozycji: ławkę, 2 krzesła, sztalugę, tablicę korkową, szpileczki, taśmę klejącą.

„Stoiska” będą oceniane przez jurorów, nauczycieli – opiekunów grup oraz zawodników poprzez wrzucanie karteczek do specjalnie przygotowanych pudełek.

W drugiej części konkursu drużyny i zespoły kibiców rozwiązują specjalnie przygotowane zadania.

Oceniane jest także zachowanie.

Zwycięża drużyna, która wraz ze swoimi kibicami zdobyła najwięcej punktów.

W razie niewyłonienia zwycięzcy organizatorzy przewidują dogrywkę. Drużyny o największej liczbie punktów otrzymują dodatkowe, pięciopunktowe zadanie do rozwiązania w ciągu 10 minut.

Wyniki zostają ogłoszone zaraz po rozstrzygnięciu konkursu.

Dla zwycięskiej drużyny przewidziane są nagrody i dyplomy, dla uczestników pamiątki, a dla nauczycieli potwierdzenie uczestnictwa.

Komitet Organizacyjny:

Barbara Sikora