Dnia 1.04.2017 roku w prima aprilis wybraliśmy się na wycieczkę w poszukiwaniu oznak wiosny. Naszym celem była rzeka Bystrzyca i Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy – gdzie grupa dziewcząt miała wykonać zdjęcia i obserwacje do projektu uczniowskiego. Pod opieką Pani Dzięcioł , Pani Jędrusik i Pana Starużyka 25 osób z naszej szkoły wyruszyło szukać pierwszych kwitnących roślin. Autobusem nr 109 pojechaliśmy do Jerzmanowa a stamtąd żółtym szlakiem przeszliśmy do Samotworu by obejrzeć piękny pałac Aleksandrów – niestety był zamknięty – „prace remontowe”.
W pięknym słońcu ruszyliśmy przez Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy do Gałowa. Mijaliśmy kwitnące zawilce, forsycje, wawrzynki wilcze łyko i kwitnące drzewa owocowe. W Gałowie obejrzeliśmy piękny kościół pokryty sgraffito i ruszyliśmy do Ratynia i Leśnicy, gdzie wsiedliśmy do tramwaju.

RJ