Podczas półfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Kadetek, rozgrywanego w Lublinie nasze Gwardzistki stoczyły zacięty bój z drużyną MUKS–ABIS Łódź. Mecz stał na wysokim poziomie, a obie drużyny nie szczędziły kibicom akcji pełnych dramaturgii. W inauguracyjnym secie łodzianki narzuciły swój – bardzo ofensywny styl gry, na co nie mogliśmy długo znaleźć recepty. Dwie najwyższe zawodniczki rywalek poprawnie obsługiwane przez swoją rozgrywającą, skutecznie wyprowadzały potężne ataki ze skrzydeł i środka siatki.  Trenerka Aneta Walasek była zmuszona nie tylko do wykorzystania obu przysługujących drużynie przerw, ale również przeprowadzenia kilku zmian i… poskutkowało! Już w końcówce tegoż seta sytuacja gwardzistek zdawała się stabilizować i pomimo przegranej pierwszej partii do 21 nasz zespół złapał drugi oddech.

Drugi set w większości przebiegał pod nasze dyktando. Dobrze kierowała grą Natalia Wawryków, a Aleksandra Gromadowska raz za razem raziła przeciwniczki atakami ze skrzydła. Pewniej przyjmowała Michalina Błaszczyk. Receptą na mocne uderzenia łodzianek z pierwszego seta okazała się… nasza Libero – Magda Grażyna Stasiak czyli popularna „Pycia” . Wielokrotnie w ekwilibrystyczny sposób broniła mocne uderzenia rywalek, a w przyjęciu zachowując bardzo wysoką 88% skuteczność stanowiła solidną podstawę zespołu do budowania akcji ofensywnych. Niestety, w końcówce 2 seta nie uniknęliśmy prostych błędów i niejako na własne życzenie doprowadziliśmy do remisu 24:24. Ale to było wszystko na co pozwoliły rywalkom zawodniczki Gwardii kończąc seta w dwóch kolejnych akcjach.

Trzecia i czwarta odsłona to popis naszych zawodniczek w polu zagrywki i 12 asów (2-Wawryków, 1-Chilicka, 3-Gajowniczek, 1-Soszek, 2-Bałkiewicz, 3-Błaszczyk)! W dalszym ciągu na siatce brylowała Gromadowska, a w bloku coraz częściej rywalki nadziewały się na ręce naszych środkowych Soszek i Gajowniczek (8 bloków w całym meczu). Jak zawsze powtarza trenerka Walasek naszą siłą jest gra całego zespołu czego dowodem były dobre zmiany jakie dały Ola Bałkiewicz, Emilka Gębal i Nadia Siedlecka. Ostatecznie wrocławianki wykazując się determinacją i konsekwencją w grze wygrały dwie ostatnie partie odpowiednio do 20 i 19, a całe spotkanie 3:1.

Skład zespołu: Miśka Błaszczyk (kap.), Gajowniczek Kamila, Soszek Zuza, Ola Gromadowska, Natka Wawryków, Marika Chilicka, Magda Stasiak (libero), Ola Bałkiewicz, Ada Kowalczyk, Jadzia Ciesielska, Gębal Emilia, Nadia Siedlecka. I trener – Aneta Walasek, II trener – Andrzej Krowiak.

W imieniu kibiców serdecznie dziękujemy i czekamy na więcej!