W drugim dniu zmagań o awans do Finału Mistrzostw Polski Kadetek nasze zawodniczki stanęły do walki z drużyną MKS Łańcut. Nasze siatkarki podeszły do meczu niezwykle skoncentrowane co od początku spotkania przełożyło się na punkty. Dziś w każdym elemencie gry gwardzistki dominowały nad rywalkami i już w pierwszym secie pokazały, że na jakiekolwiek przestoje z ich strony przeciwniczki nie mają co liczyć. Bardzo trudne zagrywki na stronę kadetek z Łańcuta, skuteczne ataki i kontry  spowodowały, że pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:13! Sama kapitan naszej drużyny – Michalina Błaszczyk zapisała na swym koncie 4 asy w tym secie a 6 w całym meczu.

Rozpędzone gwardzistki kontynuowały doskonałą grę w kolejnych odsłonach. Raz za razem piłka po agresywnej zagrywce odbijała się od przyjmujących z MKS-u i lądowała w trybunach. W trzech setach zdobyliśmy tym sposobem 12 punktów, a rywalki oprócz tego na skutek niedokładnych przyjęć popełniły 11 własnych błędów. Druga i trzecia partia zakończyły się pewną wygraną Gwardii do 18, a na podkreślenie zasługuje fakt, że ani przez chwilę wrocławianki nie traciły kontroli nad wynikiem. W tej sytuacji trenerka Aneta Walasek miała doskonałą okazję, by sprawdzić wszystkie swoje zawodniczki w grze.

Kolejny raz na wyróżnienie zasłużyła Ola Gromadowska, która brylowała w ataku (13 pkt w tym elemencie), dzielnie wtórowała jej dziś Ola Bałkiewicz, która rozpoczęła dzisiejszy mecz w podstawowym składzie (10 pkt. w ataku). Tradycyjnie w szykach defensywnych królowała nasza Libero „Pycia” (75% w przyjęciu).

Wygrana 3:0 znacznie przybliżyła nasz zespół do wymarzonego Finału Mistrzostw Polski, a po drugim dzisiejszym spotkaniu i niespodziewanej wygranej gospodyń 3:0 nad Łodzią awans stał się już faktem! W niedzielę zatem mecz między Gwardią a AZS UMCS Lublin będzie spotkaniem już obu finalistów Mistrzostw Polski ale nadal  trzymamy kciuki za trzecie zwycięstwo naszych siatkarek!