W niedzielę 7 października 2012 r. uczniowie Gimnazjum nr 5 ( w ramach kilkuletniej już współpracy z ZOO) brali udział w otwarciuPawilonu Nosorożców „TERAI”we wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym.
W ramach warsztatów origami, pod opieką p. Barbary Sikory i Urszuli Hołobowicz uczniowie przygotowywali „rekwizyty”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych Wrocławian ( i nie tylko) i ich rodziców.
Pawilon Nosorożców jest kolejnym nowym obiektem jaki powstał na terenie naszego ZOO. Zdjęcia z uroczystości otwarcia można zobaczyć wchodząc na stronę Ogrodu www.zoo.wroc.pl w zakładce Aktualności. Tutaj również można znaleźć wiele ciekawych informacji nt. Ogrodu ( historia, mapki, zajęcia edukacyjne, itp.)
Lista uczniów uczestniczących w warsztatach:
Agata Głowinkowska  3c
Katarzyna Skrabka   3c