Drodzy uczniowie,

w roku szkolnym 2011/2012 Zespół ds. Rozwijania Uzdolnień (w jego skład wchodzą następujący nauczyciele: Andżelina Sromek, Magdalena Bazan, Ewa Bohater, Anna Nowaczyk, Renata Pysiewicz-Jędrusik, Barbara Sikora, Barbara Skubińska, Andrzej, Starużyk,  Edyta Reinhard) pragnie realizować program „Niezwykły świat wokół nas”.

Jego celem jest pomoc w odkryciu tkwiących w Was zdolności, predyspozycji, talentów, wspieranie  tych zdolności  oraz stymulowanie i rozwijanie zainteresowań zarówno poznawczych, jak i artystycznych, manualnych, organizacyjnych i wielu innych..

Będziecie mogli wziąć udział w różnych konkursach, warsztatach czy też  wykonywać interesujące zadania. W danym miesiącu ogłaszać będziemy konkursy tematyczne niejednokrotnie połączone z warsztatami. Zaproponowana tematyka da możliwość sprawdzenia się każdemu z Was. Prace konkursowe mają być przygotowane indywidualnie. Każdy uczeń przy pomocy wychowawców będzie prowadził swoje własne portfolio, w którym będzie gromadził zdobyte dyplomy za udział w organizowanych przez nas konkursach. Uczeń, który zdobędzie największą ilość udokumentowanych osiągnięć, zdobędzie trofeum „żyrafy”. Wszystkie Wasze prace będą prezentowane podczas szkolnych wystaw.

W miesiącu wrześniu proponujemy Wam następujące działania:

I W ramach Dnia Plasteliny- 18 wrzesień

Konkurs na małą formę rzeźbiarską

(praca wykonana przy użyciu dowolnego materiału np. plastelina, modelina, masa   solna itp.  o tematyce zgodnej z nazwą programu)- prace dostarczamy do 06 października do Pani Andżeliny Sromek

Mała forma rzeźbiarska

II W ramach Dnia Komiksu-25 wrzesień

Konkurs na Komiks

(tematyka zgodna z nazwą programu)-prace wykonane dowolna metodą (np. praca graficzna, rysunek odręczny) dostarczamy do 14 października do Pani Andżeliny Sromek.

W miesiącu październiku proponujemy Wam następujące działania:

I W ramach Dnia Szkolnego Fotografa- 06 październik

Konkurs na Fotografię

(tematyka zgodna z nazwą programu – śledź uważnie informacje w gablocie)

II W ramach Dnia Orzecha- 22 październik

Konkurs na Zielnik– o szczegóły pytaj Panią Iwonę Dzięcioł

Konkurs na Ozdobę wykonaną z Orzechów (śledź uważnie informacje w gablocie)

Warsztaty – Tworzenie Ozdób