W niedzielę, 21 lutego w Miliczu odbył się pierwszy Turniej Finałowy w kategorii Młodzika. Do stolicy krainy stawów, oprócz gospodarzy (UKS Dwójka Milicz) zawitały zespoły z Wałbrzych i Wrocławia, czyli Gimnazjum nr 5 pod szyldem Gwardii. W meczu otwarcia zmierzyły się zespoły z Milicza i Wałbrzycha. Zacięty pojedynek zakończył się zwycięstwem zespołu TS Victorii Wałbrzych 2:1.

Niespełna godzinę po zakończeniu pierwszego meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny z Wałbrzycha (niesieni olbrzymim dopingiem swoich rodziców- kibiców)i Wrocławia. Po emocjonującym początku pierwszego seta do głosu doszli nasi zawodnicy, pokazując swoje wysokie umiejętności siatkarskiego rzemiosła. Drugi set to zdecydowana przewago naszego zespołu. Młodzi gwardziści wygrywają 2:0 (25:20; 25:15) z zawodnikami TS Victoria Wałbrzych.

Ostatni pojedynek z gospodarzami Turnieju to walka zarówno sportowa jak i walka ze zmęczeniem (gramy drugi mecz pod rząd).  Doświadczenie zdobyte m.in. na Turnieju WOLA CUP oraz w meczach sparingowych na zimowym obozie zaprocentowało w końcowych fragmentach poszczególnych setów. Najwięcej emocji wzbudził drugi set, gdzie UKS Milicz prowadził już 19:16. Wtedy nasi zawodnicy wykorzystali umiejętność gry blokiem oraz gry w obronie zakończoną skutecznymi kontratakami. KS Gwardia Wrocław  UKS Dwójka Milicz 2:0 (25:22; 25:21).Wszyscy zawodnicy zasługują na wyróżnienie.

Olbrzymie podziękowania dla naszego Klubu Kibica oraz kierownika technicznego zespołu, Pawła Charciarka (ucznia klasy 2e naszego Gimnazjum).

MVP zawodów – Daniel Fijałka (klasa 2d).