Jesteśmy już po dzisiejszym finale II edycji Konkursu Mat-Origami „Żuraw”, który bardzo dobrze skończył się dla uczniów z naszej szkoły.

Bardzo miło jest nam ogłosić, że Weronika Mieczkowska zajęła 1 miejsce, Anna Jarmużek zajęła 3 miejsce, natomiast opiekunka finalistów p. Barbara Sikora zajęła 2 miejsce w kategorii profesjonaliści.

Bardzo gratulujemy zdolności w sztuce origami.
Zapraszamy innych uczniów do wzięcia udziału w III edycji już za rok!

W II edycji Konkursu Mat-Origami „Żuraw” wzięło udział 10 osób. Na konkurs zostały złożone własnoręcznie wykonane techniką origami bardzo ładne i ciekawe prace.

Prace były oceniane przez komisję konkursową wg następujących kryteriów (max. 10 pkt.)

• zgodność z tematem (matematyczność modelu) 0-2 pkt
  • zgodność z zasadami sztuki origami 0-2 pkt
  • złożoność modelu i pracochłonność wykonania 0-2 pkt
  • staranność i estetyka wykonania 0-2 pkt
  • dobór papieru 0-2 pkt

Do finału konkursu zakwalifikowały się trzy osoby:

• Michał Grab, 9 punktów
  • Anna Jarmużek, 8 punktów
  • Weronika Mieczkowska, 10 punktów

Pozostałe osoby otrzymały następującą ilość punktów:

• Kamil Bury, 7 punktów
  • Ewelina Galus, 7 punktów
  • Monika Książyk, 7 punktów
  • Marta Lizik, 7 punktów
  • Marzena Parys, 7 punktów
  • Barbara Sokołowska, 7 punktów
  • Bartosz Tabisz, 7 punktów

Finał konkursu odbędzie się 10 kwietnia w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Warto dodać, że opiekun uczestników konkursu – p. Barbara Sikora, także brała udział w konkursie i otrzymała 10 punktów! Gratulujemy!