Dnia 10 września 2016 roku grupa uczniów Gimnazjum nr 5 wraz z nauczycielami wybrała się do „Parku Wiedzy” przy Promenadzie Staromiejskiej niedaleko Teatru Lalek. Spotkaliśmy się o godz. 11: 00 i wspólnie wyruszyliśmy na organizowane w ramach XIX Festiwalu Nauki warsztaty oraz wykłady i pokazy. Najpierw uczestniczyliśmy w pokazie prowadzonym przez żołnierza na temat wiedzy logistycznej w jego służbie. Następnie oglądaliśmy pokaz sprzętu do zwalczanie pożarów. Kolejną atrakcją była wystawa pt. „Złap obiad”, czyli mieliśmy okazję spróbować ciasta z jadalnymi owadami. Pogoda dopisywała więc spędzanie czasu na świeżym powietrzu połączone ze zdobywaniem wiedzy z całą pewnością można uznać za dobrze wykorzystany czas. Zobaczenie na własne oczy „mieszkańców lasu’’, spróbowanie ziaren lub jadalnych robaków, obserwowanie różnych eksperymentów było czymś niezwykłym. Organizacja tego typu festiwali daje nam możliwość polubienia i poznania przedmiotów szkolnych.

Paulina Klisowska kl. 3e