W poniedziałek 27 września odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego. Podczas obraz zostały przydzielone funkcje kandydatom na Przewodniczącego szkoły. Nowy skład prezentuje się następująco:
Przewodniczący – Michał Grab (3b)
I zastępca przewodniczącego
– Jarosław Michoń (3f)
II zastępca przewodniczącego – Andżelika Zarębska (3b)
I sekretarz – Zuzanna Nogal (1d)
II sekretarz – Wioletta Terka (1c)
Skarbnik – Mariusz Bogucki (2c)
Sekretarz ds. dekoracji – Daria Wojtala (1c)

Życzymy powodzenia i owocnej pracy!

26 września 2010 r., Wyniki wyborów

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego odbywały się na terenie szkoły w dniu 24.09.2010. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie gimnazjum.

W głosowaniu wzięło udział 257 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 7 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów nie znaleziono głosu nieważnego.

Po zliczeniu wszystkich głosów, komisja przedstawiła wyniki wyborów. Prezentują one się następująco:

1. Jarosław Michoń, 82 głosy
  2. Michał Grab, 72 głosy
  3. Andżelika Zarębska, 53 głosy
  4. Mariusz Bogucki, 31 głosy
  5. Zuzanna Nogal, 8 głosów
  6. Wioletta Terka, 6 głosów
  7. Daria Wojtala, 3 głosy

Wszystkim kandydatom gratulujemy! Już na najbliższym spotkaniu Samorządu Uczniowskiego zostaną przydzielone nowym samorządowcom funkcje, które będą pełnili przez cały rok szkolny.

Wszelkie informacje nt. działań Samorządu Uczniowskiego prezentowane są na stronie www.su.gimnazjum5.pl – zapraszamy!

22 września 2010 o 22:51, Do urny!

Aktualnie obowiązuje cisza przedwyborcza. Zakazuje się promowania kandydatów w jakiejkolwiek formie.

W piątek 24 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2010/2011. Szczegółowe informacja na temat głosowania zostaną wywieszone w dniu wyborów.

Skrócony regulamin wyborów:

• uczniowie gimnazjum głosują za pomocą postawienia symbolu X przy nazwisku i imieniu kandydata
  • głos pusty uważa się za głos nieważny
  • głos z większą ilością zaznaczonych kandydatów uważa się za głos nieważny
  • nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwają opiekunowie SU i wybrana komisja wyborcza złożona z uczniów gimnazjów
  • wyniki wyborów są jawne i zostaną podane do 3 dni od daty odbycia się wyborów

Pełny regulamin wyborów dostępny jest TUTAJ (PDF, 260KB).

Kandydatom życzymy powodzenia!

21 września 2010 o 13:02, Głosuj na mnie!

W Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu rozgorzała wyborcza atmosfera. Kandydaci na przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego prezentują swoje programy, zachęcają, namawiają, zastraszają potencjalnych wyborców, czyli wyborcza kampania rusza pełną parą.

Prezentujemy dziś sylwetki kandydatów, których kampanie są mniej lub bardziej brawurowe (jedna z kandydatek założyła nawet bloga!) . Zetka publikuje ich wizerunki, abyście wiedzieli, kto stara się o wasze głosy.

1c, Daria Wojtala

Będę świetną przewodniczącą, ponieważ jestem wytrwała w realizacji celów.

1c, Wioletta Terka

Ambitna, sumienna, aktywna.

1d, Zuzanna Nogal

Jestem pomysłowa, pracowita i zdeterminowana. Chcę robić w szkole więcej imprez.

2c, Mariusz Bogucki

Nie chcę, by wszyscy postrzegali mnie jako osobę bez ambicji. Chcę, żeby szkoła nie kojarzyła się tylko z książkami, ale również z dobrą rozrywką.

3b, Andżelika Zarębska

Będę kontynuowała pomysły Pawła Wolniewicza, poprzedniego przewodniczącego SU. Mam zamiar wprowadzić tablicę informacyjną i skrzynkę kontaktową z ogłoszeniami, jeśli  ktoś chciałby coś kupić, bądź sprzedać.

3b, Michał Grab

Do wyborów zgłosiłem się, ponieważ mam dużo planów na ten rok szkolny. Głosuj na mnie, a nie pożałujesz.

3f, Jarosław Michoń

Jeśli chcesz by w szkole panowała miła i sympatyczna atmosfera – wybierz mnie na przewodniczącego! Satysfakcja gwarantowana!