Akademia Filmowa  Multikina to największy program edukacji filmowej w Polsce wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Akademia przenosi zajęcia ze szkolnej ławki do sali kinowej, co pozwala przełamać schematy lekcyjne, prowokuje i stymuluje młode umysły. Lekcja w kinie to odpowiednio dobrany film i poprzedzająca go prelekcja, która pomaga we właściwym odbiorze treści.

Tematem pierwszego spotkania, które odyło się 07 listopada 2012 roku w Pasażu Grunwaldzkim, była „Mitologia – inspiracje i nawiązania.” Nasza szkoła reprezentowana była przez uczniów z  klas 1D, 2D oraz 2E pod opieką pani Iwony Dzięcioł i Katarzyny Krzysztofik.  Projekcję filmu  „Gniew Tytanów 3D”w reżyserii  Jonathan Liebesman poprzedziły dwie prelekcje. Pierwszy wykład z dziedziny edukacji filmowej dotyczył tematu „Kino i technologia: trójwymiar, animacja cyfrowa, efekty specjalne”. Druga prelekcja poruszyła temat inspiracji i nawiązań do mitologii w sztuce filmowej.  W trakcie zajęć uczniowie mogli postawić się w roli krytyka filmowego, zajmując się oceną dzieła oraz jego interpretacją.

Nauczyciele zainteresowani  konspektem lekcji filmowej mogą zgłosić się do nauczycieli: Iwony Dzięcioł i Katarzyny Krzysztofik.