W czwartek, 18 maja, trzy zwyciężczynie konkursu „Mój las” – Aleksandra Kozak i Ewelina Smaczna z klasy 1b oraz Urszula Lenartowicz z 1d – wybrały się z p. Dzięcioł na wycieczkę do Twardogóry. Wycieczka była wygraną w konkursie, ufundowaną przez organizatorów.

Wyjechaliśmy autokarem po godzinie 8.00 i dojechaliśmy do nadleśnictwa Oleśnica. Zgromadzona grupa była niezwykle liczna. W siedzibie nadleśnictwa leśnicy tłumaczyli nam, na czym polega ich zawód i jak pracują. Następnie podjechaliśmy na krótkie zwiedzanie zamku Goszcz. Potem wybraliśmy się do lasu, jednak zanim mogliśmy urządzić ognisko, wręczono nam worki oraz gumowe rękawiczki i sprzątaliśmy butelki, puszki i kartony (najwięcej “łupów” znaleźliśmy przy drodze). Gdy skończyliśmy, poszliśmy na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Nagrodami były płócienne torby oraz (o ironio) książki.

Wszystkich jednak o wiele bardziej zainteresowało ognisko i kiełbaski (mi osobiście zapalił się kijek i w rezultacie swoją kiełbaskę spaliłam). Po jedzeniu można było wybrać się do lasu na małą wycieczkę wzdłuż strumyka. Po drodze mogliśmy zobaczyć prawie wszystkie rodzaje roślin zarodnikowych (uwaga pierwszoklasiści – to było na sprawdzianie) oraz przyjrzeć się bliżej ekosystemowi lasu. Wszyscy byli zachwyceni czystą wodą ze strumyka, a radość sięgnęła zenitu po zobaczeniu na własne oczy żaby i zaskrońca.

Wróciliśmy do Wrocławia około godziny 15.00. Wszyscy byli zadowoleni z wycieczki, nawet mimo zmęczenia i tego, że następnego dnia i tak będzie trzeba wstać do szkoły.

Urszula Lenartowicz, 1d