Od września 2013 r. w Gimnazjum nr 5 działa Zespół ds. Ucznia Zdolnego, któremu przewodniczy psycholog szkolna Anna Nowaczyk. Zespół zajmuje się wspieraniem uzdolnień i rozwijaniem zainteresowań uczniów.

Mottem pracy Zespołu jest hasło: „Ich sukces jest naszym sukcesem”, gdyż uważamy, że każdy sukces ucznia jest sukcesem nas wszystkich, całej szkolnej społeczności.

Chcemy przedstawić kilku uczniów spośród grona pierwszoklasistów, którzy już odnieśli sukces!

Kolejny raz we wrześniu, uczniowie klas pierwszych pisali diagnozy z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i historii. Celem tych diagnoz było sprawdzenie, jaką wiedzą i umiejętności wynieśli pierwszoklasiści ze swoich szkół podstawowych w zakresie w/w przedmiotów.

Najwięcej punktów z diagnoz uzyskali:

– z języka polskiego                           Aleksandra Stężowska kl. I c

– z języka angielskiego                       Gerard Schmidt z kl. I c

– z historii                                           Gabriela Piasecka z kl. I d

– z matematyki – ponownie-             Aleksandra Stężowska kl. I c

– z przedmiotów przyrodniczych       Klaudia Biernacka i Milena Trusz z kl. I c.

Pragniemy także wyróżnić:

– Weronikę Baran z I d, która uzyskała wysoki wynik z diagnozy z języka polskiego,
z matematyki i z przedmiotów przyrodniczych,

– Julię Marcyjanik z I d, która uzyskała wysoki wynik z diagnozy z matematyki i historii,

– Magdalenę Hunder z I c, która uzyskała wysoki wynik z diagnozy z języka polskiego i
z przedmiotów przyrodniczych oraz

– Philipa Polickiego z I e, który uzyskał wysoki wynik z diagnozy z języka polskiego,
z matematyki i z historii.

Serdecznie gratulujemy w/w uczniom i ich rodzicom!

Równocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w różnych konkursach, projektach i zajęciach pozalekcyjnych, które pozwolą ujawnić im posiadane talenty, zdolności czy zainteresowania.

Informujemy także, że w październiku rozpoczęły się szkolne eliminacje konkursu zDOLNY ŚLĄZAK- GIMNAZJALISTA. Chętni uczniowie zmierzyli się z zadaniami z przedmiotów humanistycznych i ścisłych.

Najlepsze wyniki w bloku humanistycznym zdobyli:

1. Dominika Jezierska z kl. III c                    – 29 pkt

2. Jacek Duszenko z kl. III c                         – po 25 pkt

i Milena Trusz z kl. III c

3. Sara Gruszczyńska z III c                         – po 24 pkt

i Adrianna Skowron z III e.

Najlepsze wyniki w bloku przedmiotów ścisłych (matematyka i fizyka) zdobyli:

1. Tomasz Jajor z kl. III c                              – 25 pkt,

2. Kacper Krzyszycha z kl. III c                   – 24 pkt,

3. Dominika Jezierska z kl. III c                    – 23 pkt.

Gratulujemy, a pozostałych uczestników zachęcamy do dalszej pracy!

Zespół ds. Ucznia Zdolnego