W czwartek 9.02.2012 roku w naszym gimnazjum spotkali się uczniowie z siedmiu wrocławskich gimnazjów (1, 5, 7, 15, 19, 26, 30) na finale XII Międzygimnazjalnego Konkursu Geograficznego „Państwa Śródziemnomorskie”. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z zadaniami dotyczącymi wylosowanych wcześniej państw. Trzy osobowe drużyny odgadywały jakie to zabytki można odwiedzić w państwach śródziemnomorskich, słuchały hymnów, wypełniały mapki konturowe oraz krzyżówki. Na koniec każda szkoła chwaliła sie pięknym plakatem ukazującym walory turystyczne wybranego kraju. Zabawa była udana. Jury w składzie: pani Grażyna Wnuk i pani Hanna Staniów oceniło efekty przygotowania zespołów i ogłosiło wyniki. Wygrała drużyna z Czarnogóry czyli gimnazjum nr 30, na II miejscu były Włochy (gim. nr 5) a na III pozycji uplasowała się Grecja czyli gimnazjum nr 19. Nagrody i dyplomy wręczył pan dyrektor Andrzej Słoka. A co za rok? Może „Państwa Karpackie”?
Organizatorka konkursu
Renata Jędrusik