W I ogólnopolskim turnieju Plusa Gimnazjum nr 5 z Wrocławia zajęło II miejsce. W finale wrocławianki uległy koleżankom z Bydgoszczy 1-2. Turniej był znakomicie zorganizowany – mówi Andrzej Słoka, dyrektor Gimnazjum nr 5.

W pierwszym ogólnopolskim młodzieżowym turnieju Plusa organizowanym w Katowicach duży sukces odniosły reprezentantki Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu (na co dzień uczą się w nim młode siatkarki Gwardii). Przez cały turniej podopieczne Zbigniewa Barańskiego, Anety Walasek i Andrzeja Słoki (dyrektor szkoły – red.) szły jak burza pokonując kolejne rywalki. Młode wrocławianki dotarły do finału, gdzie w dramatycznym meczu pokonał je zespół z Bydgoszczy 2-1. Tak więc nie udał się Gimnazjum nr 5 rewanż z finału mistrzostw Polski tego rodzaju szkół, w którym to również Bydgoszcz wygrała 2-1. Wśród wrocławianek nie było kontuzjowanej Aleksandry Folty, a jej nieobecność była sporym osłabieniem zespołu.

Turniej był znakomicie przygotowany organizacyjnie, a młode siatkarki otrzymały wiele pamiątek a także wraz z opiekunami mogły obejrzeć w Spodku mecz Ligi Światowej Polska – Chiny. – „Doskonałe warunki dla zespołów, świetna atmosfera dzięki przede wszystkim stałej opiece przedstawicieli Plusa, wspaniałe nagrody dla dzieci to wszystko zdecydowało, że turniej był rewelacyjny. Fazę grupową zagraliśmy bardzo dobrze m.in. pokonując naszego finałowego rywala 2-0. Z dużymi obawami jechaliśmy na tą imprezę ponieważ zabrakło w naszym zespole Oli Folty – reprezentantki Polski kadetek, drużyna jednak spisywała się znakomicie w każdym meczu i niewiele też zabrakło abyśmy to my świętowali pierwsze miejsce w zawodach. Sam finał rozegrany był na głównym boisku Spodka co dodatkowo podniosło prestiż całej imprezy, a obejrzany mecz Ligi Światowej spiął fajną klamrą cały turniej „– powiedział Andrzej Słoka jeden z opiekunów zespołu, dyrektor Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu.