W dniu 21 lutego odbył się długo wyczekiwany siatkarski turniej dodatkowy o Mistrzostwo Dolnego Śląska kadetów. Do walki o złoto przystąpiły trzy najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej: UKS Dekoria Świdnica, KS Milicz oraz KS Gwardia złożona z uczniów SOS Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu oraz wychowanków szkoły.

W meczu otwarcia zmierzyły się ze sobą drużyny ze Świdnicy (gospodarz – dotąd niepokonany zespół) oraz z Wrocławia. Młodzi wrocławianie prowadzeni przez trenera Tomasza Barańskiego mogli po raz pierwszy skorzystać z pomocy swojego kolegi Patryka Nowaka, absolwenta Gimnazjum nr 5 a obecnie ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie obu zespołów przyniosło wiele emocji i dużo sportowej walki na wysokim poziomie. Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Pionierów Ziemi Świdnicej wspierali lokalny zespół z całych swoich sił, leczostatecznie lepszą okazała się być drużynaGwardii zwyciężając po pasjonującej pięciosetowej walce 3:2.

UKS DEKORIA ŚWIDNICA 2 25 14 29 17 10
KS GWARDIA WROCŁAW 3 16 25 27 25 15

W drugim spotkaniu zmierzyły się ze sobą zespołyrealizujące ministerialny program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, tj. S.O.S. Gimnazjum nr 5 z Wrocławia oraz S.O.S. Gimnazjum z Milicza. Młodzi adepci siatkówki z malowniczej Doliny Baryczy to zeszłoroczni mistrzowie województwa młodzików. Również w tym spotkaniu nie zabrakło pozytywnych sportowych wrażeń. Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane mając na uwadze rangę rozgrywanych zawodów. Po czterech setach wyrównanej walki sympatyczni siatkarze z Milicza musieli tym razem uznać wyższość swoich kolegów ze stolicy Dolnego Śląska. Młodzi wrocławianie triumfowali w tym spotkaniu wynikiem 3:1 zdobywając tym samym złote medale Mistrzostw Dolnego Śląska w kategorii kadetów.

KS GWARDIA WROCŁAW 3 25 22 25 25
KS „MILICZ” MILICZ 1 21 25 15 15

Ostatnie spotkanie turnieju pomiędzy zespołami z Milicza i Świdnicy miało na celu wyłonienie srebrnego medalisty obecnego sezonu. W stosunkowo jednostronnym pojedynku górą byli młodzi miliczanie zwyciężając bez straty seta.

KS „MILICZ” MILICZ 3 25 25 25
UKS DEKORIA ŚWIDNICA 0 12 17 21

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wybrano czterech najlepszych zawodników. Wśród nich dwa wyróżnienia powędrowały na ręce młodych absolwentów Gimnazjum nr 5 we Wrocławiu:

• najlepszy rozgrywający turnieju Maciej Nowacki,
  • najlepszy przyjmujący turnieju Patryk Nowak.

SKŁAD DRUŻYNY:

rozgrywający: Maciej Nowacki, Maciej Szczepański
przyjmujący: Mateusz Demcio, Bernard Ożga,Patryk Nowak, Jakub Zaporowski
atakujący: Jakub Józwik, Bartosz Korta, Mateusz Skiba
środkowi: Adrian Basiewicz, Kacper Pochrzęst,Hubert Węgrzyn
libero: Piotr Gębarzewski, Mikołaj Zielonka
trener: Tomasz Barański

FOTORELACJA:

String could not be parsed as XML