W dniach 06, 07 października uczniowie z klas: II c, II e i III d pod opieką swoich wychowawców – p. A. Charewicz, p. E. Reinhard i I. Dzięcioł uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w CEEiK ”Salamandra” w Myśliborzu. Po przyjeździe uczniowie podzieleni na 3 grupy brali udział w zajęciach laboratoryjnych. Mieli okazję określić klasę czystości wód na podstawie wyłowionych i zaobserwowanych drobnych bezkręgowców. W laboratorium pod okiem fachowca wykrywali skrobię w produktach spożywczych. W pracowni biologicznej uczniowie mieli okazję obserwować pod mikroskopem tkanki roślinne oraz zaobserwować zjawisko plazmolizy i deplazmolizy. W godzinach popołudniowych udali się nam spacer do Organów Myśliborskich – pomnika przyrody nieożywionej. W drugim dniu odbyły się zajęcia terenowe. Podczas spaceru do rezerwatu Wąwozu Myśliborskiego rozpoznawali za pomocą atlasów i kluczy do oznaczania roślin drzewa, a za pomocą skali porostowej określi stopień zanieczyszczenia powietrza. Poznali też sposób określania wieku drzew. Rezerwat utworzono głównie dla ochrony jedynego na Dolnym Śląsku stanowiska bardzo rzadkiej, chronionej paproci, języcznika zwyczajnego występującego na skałach zieleńcowych, które też mogli zaobserwować. Dzięki takim zajęciom uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą.