06 grudnia 2013 i 10 grudnia 2013 uczniowie klas 2. i 3. naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę w ramach realizacji zajęć edukacyjnych „ścieżki kulturowe”. Uczniowie odwiedzili dwa miejsca:

1. Muzeum Obozu Koncentracyjnego Gross – Rosen,

2. Kościół Pokoju pw. Ducha Świętego w Jaworze.

Przed wyjazdem wychowawcy w ramach godzin wychowawczych Przeprowadzili lekcje w oparciu o materiały „O tolerancji” przygotowane przez WCDN.

W muzeum obozu młodzież obejrzała film, wysłuchała informacji przy makiecie i zwiedziła z przewodnikiem pozostałości po obozie i kamieniołomach. Uczniowie otrzymali też karty pracy, gdzie odpowiadali na pytania dotyczące historii tego miejsca i ludzi, a niektórzy  wykonywali dokumentację fotograficzną. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem i zadawali pytania, mimo mało sprzyjającej aury.

W Jaworze zwiedziliśmy Kościół Pokoju wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNECSO, wysłuchaliśmy opowieści przewodnika i uczniowie wypełnili kartę zadań dotyczącą tego ciekawego obiektu.

Zdjęcia znajdziecie w Galerii.