W dniach 20.10 – 23.10.2011 r. na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale rozegrany został kolejny XXII Turniej Nadziei Olimpijskich. Reprezentacja województwa Dolnośląskiego składała się z chłopców rocznika ’96 a w jej szeregach byli uczniowie i absolwent naszego Gimnazjum: Oskar Kłonowski (3D), Przemysław Urbański (3D), Jakub Zwiech (3D), Lewandowski Maciej (3E), Maskulanis Krystian (3E) oraz Paweł Lewandowski (obecnie LO-24). Zespół ten prowadził nasz trener- nauczyciel pan Piotr Lebioda oraz trener koordynator pan Andrzej Skałecki.

Podstawowym celem Turnieju Nadziei Olimpijskich był przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. Zawody obserwowane były przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, którzy zwracali uwagę na poziom wyszkolenia techniczno-taktycznego młodych siatkarzy. Najbardziej wyróżniający się i najzdolniejsi zawodnicy dostaną szansę gry w narodowych reprezentacjach młodzieżowych kraju, a kto wie – w przyszłości być może trafią do kadry Polski seniorów.

Pierwszego dnia zawodów w Spale zawodnicy przechodzili m.in. takie sprawdziany jak skok dosiężny, wyskok do bloku, rzut piłką lekarską i bieg po tzw. Kopercie. Był to przegląd najlepszej młodzieży w kraju, która ma za sobą treningi w klubach. Starty młodych zawodników spalskim COS oglądają m.in. byli trenerzy męskich reprezentacji Ireneusz Mazur i Waldemar Wspaniały.

XXII Turniej Nadziei Olimpijskich wygrywa po raz drugi z rzędu województwo dolnośląskie (drugi raz pod wodzą trenerów Piotr Lebioda/ Andrzej Skałecki). W finale województwo dolnośląskie wygrało z łódzkim 2:1 (25:17, 16:25, 17:15). Na trzecim miejscu uplasowało się województwo kujawsko-pomorskie.

Lista zawodników powołanych na Kampy 2011, Spała 14-20 listopada 2011: Jakub Zwiech, Paweł Lewandowski (obaj woj. dolnośląskie- trener klubowy Piotr Lebioda).

Dodatkowo wyróżnienia indywidualne otrzymali Jakub Zwiech, Jakub Olszewski, Patryk Zarębski, Łukasz Zimoń i Paweł Gryc.

Piotr Lebioda

KPICASA_GALLERY(XIIITurniejNadzieiOlimpijskich, )