W czwartek 13.02.2014 roku w naszym gimnazjum spotkali się uczniowie z siedmiu wrocławskich gimnazjów (1, 5, 7, 13, 26, 30, Gimnazjum Sióstr Salezjanek) na finale XIV Międzygimnazjalnego Konkursu Geograficznego „Państwa Bałtyckie”. Uczniowie przez dwie godziny zmagali się z zadaniami dotyczącymi wylosowanych wcześniej państw. Trzyosobowe drużyny odgadywały, jakie to zabytki można odwiedzić w państwach bałtyckich, słuchały hymnów, wypełniały mapki konturowe oraz krzyżówki. Na koniec każda szkoła chwaliła sie pięknym plakatem ukazującym walory turystyczne wybranego kraju. Zabawa była udana. Jury w składzie: pani Grażyna Wnuk i pani Hanna Staniów oceniło efekty przygotowania zespołów i ogłosiło wyniki. Wygrała drużyna z Łotwy czyli Gimnazjum nr 1, na II miejscu była Estonia – Gimnazjum Sióstr Salezjanek, a na III pozycji uplasowała się Szwecja czyli Gimnazjum nr 30. Nagrody i dyplomy wręczył pan dyrektor Andrzej Słoka. A co za rok? Może „Państwa Karpackie”, a może „Polska i jej regiony”? Zobaczymy.

Zdjęcia znajdziecie w galerii.

Organizatorka konkursu

Renata Jędrusik