22.10.2016 grupa dzielnych, młodych wędrowców z różnych wrocławskich szkół spotkała się rano na  Dworcu Głównym aby wsiąść do szynobusu wiozącego nas do Brochocina Trzebnickiego.

Pasjonaci wędrówek wzięli udział w XIII Międzyszkolnym Rajdzie Turystycznym organizowanym przez nauczycieli z naszej szkoły. Stawili się licznie uczniowie i nauczyciele z gimnazjum nr 2, 5, 22, 28 i szkół podstawowych nr 50 i 78.

Trasa wędrówki wiodła przez Wzgórza Trzebnickie z Brochocina przez Bukowy Las do Trzebnicy. Uczestnicy rajdu w trakcie wędrówki wypełniali karty zadań oraz zawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie.

Dłuższy postój zaplanowaliśmy przy Leśnej Pustelni, gdzie uczniowie czytali ciekawe historie o św. Jadwidze i jej życiu. Ostatnim punktem na trasie były odwiedziny bazyliki św. Jadwigi i jej wspaniałego barokowego sarkofagu.

Turystyczną zabawę powtórzymy za rok jak zwykle w październiku na kolejnym XIV już rajdzie. A gdzie nas nogi poniosą? Zobaczymy.

(Zdjęcia)

Z turystycznym pozdrowieniem – organizatorki:
Iwona Dzięcioł i Renata Jędrusik.