5 października 2013 r. grupa uczniów naszego Gimnazjum, pod opieką p. Barbary Sikory, wzięła udział w XI Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację.

W tym roku Marsz odbywał się w Białym Kościele koło Strzelina..

Szkoła może zgłosić do udziału w konkursie maksymalnie 3 patrole  uczniowskie oraz 1 patrol nauczycielski. W kategorii gimnazja wzięło udział 79 patroli uczniowskich. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

LI  GM 5 Wrocław
Weronika Baran, Maciej Gabinet, Julia Marcyjanik
438+0-70=
XII  GM 5 Wrocław
Weronika Róznowicz, Aleksandra Stręzowska, Milena Trusz
192+70-22=
LXXIX  GM 5 Wrocław
Karolina Klekowska, Philip Policki, Jakub Zaporowski
DSQ
(czas)

Historia Wrocławskich Matematycznych Marszów na Orientację

WMMnO

Odbywają się od 2003 roku w pierwszą sobotę października. Łączą zasady sportowych imprez na orientację z rozwiązywaniem zadań logicznych i konstrukcyjnych. Szybko stały się największą popularna imprezą na orientację w Polsce. Co roku bierze w nich udział ponad 800 osob.

Szczegółowe informacje nt.konkursu oraz  Galerię zdjęć ze wszystkich WMMnO można obejrzeć  na stronie www.matematyka.wroc.pl

kolejne edycje

• 2003 – I WMMnO Las Osobowicki Wrocław (obsługa: XII LO Wrocław)
  • 2004 – II WMMnO Smoczy Las Wrocław (gospodarz: SP 53 Wrocław, obsługa: XII LO Wrocław)