Dnia 18.10.2014 r. odbył się kolejny zorganizowany przez nasze Gimnazjum XI Międzyszkolny Rajd Turystyczny na terenie Wzgórz Trzebnickich w rejonie Obornik Śląskich. Udział wzięły następujące szkoły: SP nr 107, SP nr 63 oraz Gimnazja: nr 1, 5, 6, 22, 30.

Trasa rajdu rozpoczęła się na Dworcu Wrocław Główny, a zakończyła na Stacji Osola. Pociągiem dojechaliśmy do Obornik Śląskich, gdzie zwiedzaliśmy miasto i weszliśmy na Wzgórze Holtei’a. Z Obornik udaliśmy się szlakiem zielonym do Bagna. Tam zwiedziliśmy barokowy pałac, w którym mieści się Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów. Następnie udaliśmy się na boisko położone w lesie, gdzie rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy kiełbaski. Po krótkim odpoczynku czerwonym szlakiem udaliśmy się w drogę powrotną do Osoli. Pogoda i humory podczas rajdu nam dopisały i już czekamy na kolejny.

Karolina Urban kl. II e