Hucznie pożegnaliśmy 2015 i niepostrzeżenie weszliśmy w rok 2016, który dla nas – wrocławian – ma znaczenie szczególne, bo zostaliśmy Europejską Stolicą Kultury. Nazwa zobowiązuje, a chyba nikt nie wyobraża sobie człowieka kultury, który nie czyta…

W naszym gimnazjum od początku tego roku szkolnego trwa rywalizacja czytelnicza między gronem pedagogicznym a uczniami klas I a i III c. Zobowiązaliśmy się do informowania Was o wynikach tego pasjonującego starcia, a kiedy jak nie na początku nowego roku kalendarzowego zapoznać z danymi statystycznymi. Oto one:

• nauczyciele – 60
  • uczniowie – 59 przeczytanych książek.

Walka jest więc niesłychanie wyrównana, a dodatkowym smaczkiem – analizowanie wybieranych przez naszych czytelników tytułów. Obiecujemy, że na zakończenie starcia uchylimy rąbka tajemnicy i poinformujemy Was, co preferują w kwestii czytelnictwa belfrowie, a co ich uczniowie.

Na koniec cytat dobrego znajomego J.R.R. Tolkiena i twórcy krainy Narnii – C.S. Lewisa:

Czytamy, by czuć, że nie jesteśmy sami.

Zespół Nauczycieli Języka Polskiego i Biblioteki