Przed południem 23 maja 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę wokół wielkiej wrocławskiej wyspy. Wycieczka rozpoczęła się od przejazdu tramwajem na Biskupin.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, ujrzeliśmy przed sobą długą niekończącą się ścieżkę, idealną na wyprawy rowerowe. Zostaliśmy zapoznani z przeszłymi wydarzeniami związanymi z wielką wrocławską wyspą. Otóż wyspa na Odrze we Wrocławiu obejmuje osiedla: Bartoszowice, Biskupin, Dąbie, Sępolno, Szczytniki, Zacisze i Zalesie, stanowiąc wschodnią część dzielnicy Śródmieście.

Z przyjemnością zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie na tle pięknego pejzażu tej wyspy. Teren jest pełen zieleni, więc jest idealnym miejscem na rodzinne wyprawy rowerowe, na których, delektując się ciszą, możemy odpocząć i podziwiać przepiękne krajobrazy. Naszym zadaniem było obejść całą wyspę, co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem. Idąc razem z nauczycielami, mogliśmy zobaczyć miejsca godne polecenia. Kiedy nasza wycieczka wokół wyspy dobiegła końca, dotarliśmy do wodospadu, przy którym mogliśmy odpocząć po długim spacerze.

Wyprawa była bardzo interesująca. Poznaliśmy nowe zakątki Wrocławia, które coraz bardziej zaskakują swym urokiem. Kto jeszcze nigdy nie był w tamtych rejonach, polecam wybrać się na wycieczkę wokół wrocławskiej wyspy wypełnionej zielenią i kojącą ciszą.

Adrianna Radzikowska kl. 3c