W tym roku spełniamy marzenia 1 czerwca 2012 roku w godzinach od 18.00 do 22.00.

Przypominamy, że ta szczególna impreza dedykowana jest tylko i wyłącznie niepełnosprawnym, przewlekle chorym osobom – dzieciom i dorosłym.

Nie każdą chorobę i niepełnosprawność można dostrzeć „gołym okiem”, dlatego liczymy na uczciwość osób zdrowych i prosimy o nie wchodzenie w tym czasie na teren ZOO.

Taki wieczór jest tylko raz w roku! Jedynie wtedy można z bliska obserwować zwierzęta , a nawet je dotknąć. Poznać ich opiekunów, jakie zwyczaje mają ich pupile a nawet przejechać się meleksem! Specjalnie na ten wieczór zorganizowaliśmy dodatkowe atrakcje:

Karmienia zwierząt:

Od 18.00 – kózki
18.30 –  żyrafy
18.30 –  żółwie
18.45 – niedźwiedzie
18.45 – kotiki
19.00 – lemury
19.45 – słonie
19.45 – piranie i płaszczki
20.00 – pawiany

Atrakcje przy ranczo:

od 18.00-przejażdżki na kucykach
19.00-pokaz czyszczenia i siodłania konia
Okolice Terrarium i Akwarium (18.00-21.00):

czekają na Was pracownicy Terrarium i Izby Celnej z kolekcją zwierząt na wyciągniecie ręki, zabawy i konkursy z nagrodami przygotowane przez Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne, Miejską Bibliotekę Publiczną i Instytut Konfucjusza. Zapraszamy też na spotkanie z pisarką Wiesławą Kuciębą. Na tarasie uczniowie Gimnazjum nr 5 razem z dziećmi będą wykonywać zwierzęce origami.

Okolice Małpiarni i Pawilonu Małp Człekokształtnych- nie tylko dla chłopców- spotkanie z policjantami
i wojskiem. Miłośnicy militariów będą mogli zobaczyć pojazd wojskowy z przenośną radiostacją, a także spotkać się z technikiem kryminalnym. Zapraszamy także na pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie małp (fotoramka).

Na głównej ścieżce prowadzącej z bramy służbowej ustawią swoje lśniące maszyny motocykliści z Wratislavia Bikers – Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów

Okolice Restauracji Letniej(przy żubrach) malowanie buziek, zabawy edukacyjne organizowane przez Centrum Edukacyjne „Technoludek” oraz kącik plastyczny (wykonywanie zwierzaków z różnych materiałów) zorganizowane przez Rotaract Club. W godz. 18.00-20.30 zapraszamy naszych gości na plac przy Restauracji Letniej na darmowy poczęstunek (za okazaniem kuponów, które rozdawane będą przy wejściu; liczba kuponów ograniczona). Park linowy ZOOlandia umożliwia bezpłatne korzystanie z atrakcji do godziny 21.00 (przy ładnej pogodzie).

Miłośników  zwierząt zapraszamy na sztafetę wiedzy poświęconą zwierzętom Azji Południowo – Wschodniej (punkty sztafety znajdują się przy wybiegach pandy małej, gibonów, słoni i tygrysów). Można zebrać komplet pamiątek kampanijnych.

Wejście do ZOO od godz. 18.00 przez Bramę Główną i bramę służbową przy portierni ZOO (zalecane dla osób poruszających się na wózkach). Zakończenie – 22.00.

Serdecznie zapraszamy!!!

Lista uczniów klasy 1b   biorących udział w Wieczorze Marzeń:

1. Klaudia Kaczmarek ( z bratem)
  2. Joanna Dora
  3. Joanna Wnęk