I etap ( indywidualny) – 19 marca 2013 r. (już za nami)

w godzinach 13.00 – 14.00

Pierwszy etap ( indywidualny) odbywa się w szkole ( 15 minut sprawy organizacyjne, 45 minut test)
Uczeń udziela odpowiedzi na specjalnej karcie.
Test konkursowy składa się z dwóch części: testu wielokrotnego wyboru, w którym jedna odpowiedź jest poprawna oraz zadań otwartych.
Za błędną odpowiedź lub brak odpowiedzi uczeń otrzymuje 0 punktów.
Test sprawdza ogólną wiedzę z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i humanistycznych, umiejętność szyfrowania i twórcze myślenie.
Organizator na podstawie kart odpowiedzi wyłoni z każdej szkoły czteroosobową drużynę, która będzie reprezentowała swoje gimnazjum w II etapie.

II etap ( zespołowy) odbędzie się dnia 14 maja 2013 r. w Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu.

W II etapie drużyny będą na czas rozwiązywać zadania otwarte łączące wiedzę z zakresu różnych przedmiotów szkolnych, w tym praktyczne interdyscyplinarne problemy. Ich geneza wiąże się z osobą bohatera konkursu – Hugonem Steinhausem. Sprawdzana będzie również umiejętność szyfrowania. Dużym atutem drużyny będzie wiedza ogólna i kreatywność.
Główną nagrodę otrzyma drużyna, która uzyska najwięcej punktów w najkrótszym czasie .

Dokładniejsze informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu oraz Portalu Matematycznym www.matematyka.wroc.pl w zakładce KONKURSY – INTERDYSCYPLINARNE

B. Sikora