W dniach 8-9 grudnia w Twardogórze odbył się Regionalny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W zawodach wzięły udział reprezentacje SOS z województw lubuskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.
Zgodnie z systemem gier, kadry wojewódzkie SOS zostały utworzone z zawodniczek z klas:
- I i II gimnazjum – kadra młodsza,
- III gimnazjum i I LO – kadra starsza.
Nasze województwo reprezentowały w grupie „młodszej” dziewczęta z klasy siatkarskiej 2E: Pola Marcyjanik, Vanessa Romaniuk, Julia Falkowska, Katarzyna Grala, Klaudia Habdas, Ewa Matela, Karolina Natanek oraz IA: Curkowicz Kinga, Nowak Zuzanna, Taronowska Wiktoria, Schule-Nolle Weronika, Hyży Katarzyna, Pietraszek Zuzanna
Do „starszej” reprezentacji trafiły dziewczęta z klasy 3D: Julia Marcyjanik, Dominika Gierus, Ola Dutkiewicz i Weronika Łabanc.
Nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. Kadra rocznika 2001/2002 wygrała wszystkie swoje mecze, natomiast starsza reprezentacja zajęła 2 miejsce – w finałowym meczu uległa nieznacznie 1:2 reprezentacji Śląska.
Wyróżnienia indywidualne otrzymały Aleksandra Dutkiewicz i Pola Marcyjanik. MVP turnieju wybrana została Julia Falkowska.
Trenerami młodszej reprezentacji był duet Aneta Walasek i Zbigniew Barański natomiast grupę starszą prowadził Andrzej Krowiak i Katarzyna Czapla (LO Świdnica).
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Andrzej Słoka (koordynator wojewódzki)
i Marek Kwieciński (koordynator regionu Zachód). Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe koszulki SOS.

Legalna kultura
TED | Ideas worth spreading