29.03.2017 r. w Głogowie odbył się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Dolnego Śląska w rozgrywkach gimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.

Reprezentacja Gimnazjum 5 we Wrocławiu prowadzona przez trenerkę Anetę Walasek zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska, pokonując Gimnazjum z Lubania 2:0 i ze Świdnicy 2:0. Najlepszą zawodniczką wybrana została Ewa Matela.

Nasze uczennice założyły na szyję złote medale, a tym samym uzyskały prawo startu w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie, która odbędzie się w dniach 25-28 maja w Elblągu.

W ślady dziewcząt dzień później poszli chłopcy. Nie dając przeciwnikom żadnych szans, pokonali 2:0 Gimnazjum nr 2 z Kamiennej Góry i Gimnazjum nr 11 z Wałbrzycha. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Giemza.

Trener Piotr Lebioda był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy będą reprezentować nasze województwo w Elblągu.