Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Związku Piłki Siatkowej powstał nowy program, który ma na celu szerzenie sportu wśród dzieci i młodzieży. Głównym założeniem projektu jest utworzenie w całym kraju Szkolnych  Ośrodków Siatkarskich dla dziewcząt i chłopców. W całym kraju w projekcie uczestniczy 35 szkół z terenu całej Polski. Jego zadaniem jest podtrzymanie wspaniałych osiągnięć polskiej siatkówki oraz poszukiwanie i rozwijanie talentów na wcześniejszych etapach rozwoju. Staraniem dyrekcji szkoły, przy wsparciu DZPS, od września 2012 roku w Gimnazjum nr 5 funkcjonuje taki właśnie ośrodek, w którym  zarówno dziewczęta jak i chłopcy rozwijają swoje siatkarskie uzdolnienia poprzez realizację 10 godzin zajęć sportowych i dodatkowych zajęć specjalistycznych. Programem objętych zostało 30 dziewcząt i 32 chłopców – uczniów naszej szkoły. Dzięki udziałowi w programie Gimnazjum nr 5 zostało wyposażone w profesjonalny sprzęt treningowy oraz audiowizualny pozwalający na jeszcze efektywniejszą pracę. Koordynatorem SOS-u jest dyrektor Andrzej Słoka, a trenerami są pani Aneta Walasek i panowie Zbigniew Barański, Piotr Lebioda i Tomasz Pajor.

Zachęcamy wszystkich głodnych sukcesów sportowych (i nie tylko) absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania edukacji w Gimnazjum nr 5!

Film z treningu siatkarek i siatkarzy znajdziecie tutaj.

MM