Zaintrygowani tym hasłem uczniowie naszego gimnazjum postanowili sprawdzić za pomocą sonometru poziom natężenia hałasu na terenie wokół szkoły. Pierwszy pomiar wykonali przed wejściem do placówki, poziom hałasu był niewielki i wynosił ok. 55dB. Następny przy ul. Pawłowa (koło Rossmanna), gdzie wskazał około 75 dB, a kolejny na ruchliwym Placu Legionów. Niestety okazało się, że tamtejszy hałas kształtował się na poziomie prawie 90 dB. Później sonometr wskazał 60 dB obok szkolnego boiska, przy ul. Prostej, a w podwórku na ul. Tęczowej już tylko 45 dB.

Hałas  o natężeniu 90 dB z jakim spotkaliśmy się na Placu Legionów okazał się największym w okolicy naszej szkoły.  Powinniśmy unikać dźwięku o tak wysokim natężeniu, ponieważ ma on negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie aparatu słuchu i może być szkodliwy dla zdrowia. Dlatego dbajmy o słuch i pamiętajmy o chwilach relaksu jakie daje nam cisza.

ID