7 czerwca 2015 roku, reprezentacja naszej szkoły wyruszyła w długą podróż do Lublina na XI Ogólnopolską Gimnazjadę w grach zespołowych. Po ubiegłorocznym sukcesie (brązowe medale) apetyty wszystkich miłośników wrocławskiej siatkówki były jeszcze większe. Tegoroczna edycja gimnazjady była szczególna, oprócz dyplomów i złotych medali, na zwycięski zespół czekał wyjazd na Mistrzostwa Świata Gimnazjów do Serbii. Zatem liczy się tylko drużyna, która wygra w finale. Pozostałe ekipy wyjeżdżają z niczym.

Wrocław znalazł się w grupie C, a pierwszy mecz rozegrał z mistrzyniami województwa Opolskiego – Kluczborkiem. Mecz od początku do końca był pod kontrolą siatkarek z Gimnazjum nr 5. Dziewczyny wygrały to spotkanie 2:0 (Gimnazjadę gra się do dwóch wygranych setów).

Kolejny rywal, Bartoszyce, również nie wyrwał nawet seta naszym dziewczynom, które zwyciężyły 2:0. Ostatnim meczem w grupie był pojedynek z Bielskiem-Białą. Mimo zaciętej walki w końcówce drugiego seta, Wrocław odniósł pierwszą porażkę – 0:2. To skomplikowało sytuację. Gimnazjum nr 5 wyszło z grupy z drugiego miejsca i nie mogło już pozwolić sobie na żadne podknięcie.

Następnego dnia siatkarki z naszej szkoły pokonały drużynę z Krakowa (2:0) i z Rumii (2:0). Ten drugi zespół jest obecnym, klubowym mistrzem Polski młodziczek. Aby zagrać w finale wrocławianki musiały czekać na wynik spotkania Kraków-Bielsko-Biała. Stracony set przez bielszczanki gwarantował nam walkę o złoto. Mistrzynie województwa małopolskiego przegrały mecz, ale w stosunku 1:2!

W finale XI Ogólnopolskiej Gimnazjady Wrocław spotkał się z faworytkami turnieju – Pałacem Bydgoszcz. Pierwszego seta pewnie wygrały bydgoszczanki. Drugi należał do wrocławianek. Tie-break! Walka punkt za punkt. Oba zespoły wiedziały, o co walczą. Niestety, dwa błędy w końcówce okazały się kluczowe. Nasze dziewczyny przegrały 1:2 i musiały pocieszyć się tylko, a może aż, srebrnymi medalami. Nie zabrakło dyplomów, medali, gratulacji, ale i sporej dawki łez. Warto dodać, że wśród indywidualnie wyróżnionych zawodniczek znalazły się dwie nasze reprezentantki:

• Najlepsza atakująca- Sandra Świętoń (3d)
  • Najlepsza libero- Paulina Wiśniewska (3c)