15 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytacji w Języku Angielskim dla uczniów klas 6 Szkoły Podstawowej. W konkursie wzięło udział około 40 uczniów. Uczniowie zaprezentowali wiersze w bardzo ciekawy sposób, a niektórzy  wzbogacili recytację o rekwizyty. Do najbardziej popularnych wierszy należały:  wiersz „If I were a king” A. A. Milne, „Messy room” Shela Silvesteina oraz  „The  people upstairs” Ogdena Nasha.
Podczas przerwy na obrady jury uczniowie wzięli udział we fragmentach lekcji otwartych prowadzonych przez nauczycieli Gimnazjum nr 5: p. Tomasz Barański (język niemiecki), p. Renata Jędrusik (geografia), p. Barbara Skubińska (matematyka), p. Małgorzata Stępniak (język polski).
Jury wyłoniło zwycięzców spośród uczestników, a nauczyciele, którzy przybyli z uczestnikami na konkurs, wybrali Nagrodę Publiczności:
I miejsce zajęła Joanna Galik ze Szkoły Podstawowej nr 47
II miejsce zajął Mikołaj Grzyb ze Szkoły Podstawowej nr 16
III miejsce zajęła Natalia Kłosowska ze Szkoły Podstawowej nr 58
Nagrodę Publiczności otrzymała Agata Rajczakowska ze Szkoły Podstawowej nr 21.

DC