Przypomnienie

Do 21.03. 2012 roku (wtorek)  należy przekazać prace wykonane na konkurs Matematycznego Origami „Żuraw”  2011/ 2012 do p.B.Sikory

Konkurs

To pierwszy konkurs matematycznego origami w Polsce.

Jego uczestnikami mogą być uczniowie wszystkich typów szkół, studenci, nauczyciele i rodzice.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Pomysły na modele matematyczne w technice origami można czerpać np. z Wrocławskiego Portalu Matematycznego, gdzie znajdują się instrukcje ich wykonania.

 

galeria prac      Galeria zdjęć prac finalistów I edycji znajduje się tutaj. Prace zostały zlicytowane na rzecz

Fundacji Matematyków Wrocławskich podczas finału IX Maratonu Matematycznego na XIII Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Kwota 650 zł uzyskana z licytacji zasiliła konto XXI Zimowej Szkoły Matematyki.  Pozostałe modele przekazano na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.Galeria zdjęć prac finalistów II edycji znajduje się tutaj. Prace zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Matematyków Wrocławskich podczas XIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we wrześniu 2011.

Ważne daty:

Ogłoszenie listy finalistów: 30 III 2012
Finał: 22 IV 2012 (w IM UWr)

 

Wszelkie pytania i problemy proszę kierować do p.B.Sikory

Informacje i zadania z lat poprzednich  można znaleźć na stronie www.matematyka.wroc.pl  w zakładce   konkursy   –   interdyscyplinarne   –     konkurs ŻURAW

Regulamin

  • Udział w konkursie jest bezpłatny.
  • W konkursie startują zawodnicy indywidualni, którzy w podanym terminie zarejestrują się na stronie organizatora, podzieleni na kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, studenci i nauczyciele matematyki, dorośli amatorzy (studenci kierunków innych niż matematyka i nauczyciele innych przedmiotów niż matematyka, rodzice).
  • I etap polega na samodzielnym wykonaniu i przesłaniu na adres organizatora konkursu modelu matematycznego w technice origami w jednej z dwóch kategorii: origami płaskie lub origami przestrzenne.