19 marca 2014 r. (środa) zostały przeprowadzone w naszym gimnazjum XI Zawody matematyczne dla uczniów klas szóstych  szkół podstawowych „Spotkajmy się w 5”.

W Zawodach uczestniczyło 9 szkół podstawowych  reprezentowanych przez 4 osobowe drużyny (2 zawodników + 2 kibiców).

W I części zawodnicy rozwiązywali 3 zadania tekstowe a kibice specjalnie przygotowane rebusy, krzyżówki, zadania z symetrii, szyfry. Następnie drużyny rozgrywały między sobą znaną i lubianą grę STATKI.

W II części uczniowie szkół podstawowych prezentowali przygotowane stroje, plakaty, scenki związane z własnymi szkołami oraz popularyzujące matematykę. Wielu uczniów wykazało się godnymi pozazdroszczenia umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi. Tę część zawodów zakończyła prezentacja  pt. ”KOPUŁY GEODEZYJNE” – przygotowana przez uczniów klasy 3c oraz budowa brył – ostrosłupów. Każda drużyna otrzymała niezbędne do ich budowy materiały  – papierowe tutki, taśmę klejącą i zszywacze biurowe. W tej ostatniej konkurencji pokonała nas jednak materia. Zszywacze zaczęły się psuć i zacinać, utrudniając wykonanie bryły . W związku z tym jury zrezygnowało z oceniania tej konkurencji.

Zawody zakończyły się wręczeniem dyplomów i nagród oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Drużyny otrzymały materiały do wykonania kopuły geodezyjnej

Konkurencje uwzględnione w ostatecznej klasyfikacji to:

Zad.1  -5 pkt.
Zad.2  -5  pkt.
Zad.3  -5 pkt.

Zadania różne dla kibiców 10 pkt.

Statki   – w zależności od ilości poprawnie udzielonych odpowiedzi

Stroje promujące szkołę  – 5 pkt.

Promocja matematyki – 5 pkt.

Zachowanie uczniów – 5 pkt.

Wyniki XI Zawodów matematycznych „Spotkajmy się w 5”

SP ….

Il.pkt.

43

1 miejsce

41

2 miejsce

38

3 miejsce

36

4

36

5

35

6

34

7

32

8

32

9

Dla nauczycieli i uczniów został przygotowany poczęstunek. Nauczyciele otrzymali również materiały związane z  Zawodami, matematyką i naszym Gimnazjum. Zadania wykorzystane podczas konkursu wybrały i przygotowały nauczycielki Zespołu matematyczno – informatycznego : p.A.Charewicz, p.B.Sikora p. A.Sromek, p.A.Szydłowska,.

Gratulujemy zwycięzcom oraz  wszystkim uczestnikom Zawodów i zapraszamy na kolejne zawody w przyszłym roku szkolnym.

Przewodnicząca  Zespołu Mat.- Inf.

Barbara Sikora