9 marca 2011 roku o godzinie 10.00 wicedyrektor naszej szkoły Marek Marcinkowski uroczyście otworzył V edycję „Konkursu Recytacji w Języku Angielskim”. Wzięło w nim udział aż 16 reprezentacji szkół podstawowych (nr 8, 10, 17, 18, 21, 25, 27, 39, 46, 58, 65, 83, 84, 97, 99 i 109), czyli ogółem 66 uczniów. Zadanie uczniów polegało na recytacji wybranego wiersza w języku angielskim spośród 10 zaproponowanych przez organizatorów. Wiersze te to: ‘Happy the Lab’rer ‘ – Jane Austin; ‘For Music’ – Lord Byron; ‘Love and Friendship’ – Emily Bronte; ‘Gold Leaves’ – G. K. Chesterton; ‘Affection’ – Mary Elisabeth Coleridge; ‘Carnal Knowledge’ – Rebecca Elson; ‘Was There a Time’ – Dylan Thomas; ‘One Ring’ – J. R. R. Tolkien; ‘A Fairy Song’ – William Shakespeare; ‘A Noisless Patient Spider’ – Walt Whitman).

W trakcie konkursu, podczas dwóch przerw dla uczestników, posileni ciastami i wodą, w towarzystwie uczniów klasy językowej 1b, szóstoklasiści mogli zwiedzić i choć trochę bliżej poznać Gimnazjum nr 5 . Nota bene: poczęstunek dla uczniów i nauczycieli również został przygotowany przez aktywnych uczniów klasy 1b.

Jury w składzie Anna Kłosińska (pomysłodawca i główny organizator konkursu), Dominika Chwastek, Przemysław Iżycki miało spory kłopot z werdyktem z racji niezwykle wysokiego poziomu interpretacji młodych recytatorów. Po długich acz owocnych obradach wybrało zdobywców trzech pierwszych miejsc. Miejsce III zajęła Dominika Gołąb ze SP nr 21; miejsce II przypadło Janowi Solarzowi ze SP nr 18; miejsce I i główną nagrodę zdobyła Maria Kulak ze SP nr 25. Nagrodę publiczności, przyznawaną przez opiekunów uczniów SP, otrzymała Dominika Turek ze SP nr 21.

Zapraszamy ponownie za rok!