Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym obozie językowym. Jest on organizowany dla
uczniów Gimnazjum nr 5, w celu nie tylko możliwości poznania innej kultury, regionalnego kolorytu, możliwości wymiany wiadomości o państwach, ale przede wszystkim  ze względu na rozwijanie wszelkich umiejętności, sprawności językowych potrzebnych również w codziennych sytuacjach życiowych oraz coraz lepszą znajomość języków obcych.

Z poważaniem,
Anna Kłosińska

Obóz letni  językowy WŁOCHY 2013

Wakacje nad morzem dla dzieci i młodzieży

Rosapineta – 10 DNI (przyczepy)

06.07-15.07.2013 – cena 1299zł

KEMPING ROSAPINETA leży 65 km na południe od Wenecji w miejscowości Rosolina Mare tuż przy piaszczystej plaży. Na kempingu znajdują się 2 baseny kąpielowe, wypożyczalnia sprzętu wodnego, rowerów, kort tenisowy, ping-pong, mini golf, boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, salon gier automatycznych, dyskoteki, plac zabaw dla dzieci, bary, sklepy, restauracje, pizzerie.
ZAKWATEROWANIE 4/5-osobowe przyczepy kempingowe składające się z 2 rozkładanych dwuosobowych miejsc do spania (po złożeniu łóżka dwuosobowego otrzymuje się stolik i miejsca do siedzenia) oraz części kuchennej (wyposażonej w lodówkę). Przyczepa posiada werandę, gdzie znajdują się stolik ogrodowy i 4 krzesła.

Każdy z uczestników powinien posiadać śpiwór, poduszkę, prześcieradło oraz ręczniki.

WYŻYWIENIE restauracja kempingowa , posiłki 3 razy dziennie: śniadanie, lekki lunch, ciepła kolacja + suchy prowiant na drogę powrotną (uczestnicy przygotowują samodzielnie podczas śniadania).

Pierwsze świadczenie żywieniowe: lunch w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena przy grupie 44 uczestników obejmuje:

– zakwaterowanie (7 noclegów)

– wyżywienie – według opisu,
– przejazd autokarem lux,
– korzystanie z basenów (33mx12m), boisk sportowych (siatkówka plażowa, koszykówka, badminton),
– opieka licencjonowanego pilota,
– włoska opieka medyczna,
– opieka 4 wychowawców,
– ubezpieczenie KL 10 000 Euro, NNW 15 000zł (SIGNAL IDUNA).

UWAGA: kaucja zwrotna 20 euro

ZARYS PROGRAMU OBOZU JĘZYKOWEGO

Przygotowany przez Annę Kłosińską

DROGA DO/Z WŁOCH POŻYTECZNE ZWROTY ANGIELSKIE W ŻYCIU CODZIENNYM: RESTAURACJA W CZECHACH I WIEDNIU (zamawianie potraw, proszenie o rachunek, odbieranie reszty, pytania o toaletę itp.) Umawianie się na spotkanie w j.ang
DROGA Do/Z WŁOCH Mapka zwiedzania Wiednia – w czasie ‘wolnym’ – umówienie się w jęz.ang na spotkanie w określonym miejscu i czasie
POWITANIE WŁOCH Pierwszy postój we Włoszech (Alpy) – mała pogadanka o Włoszech  j.ang
PRZYJAZD NA MIEJSCE – KEMPING ROSAPINETA Mały spacer poznawczy – najważniejsze miejsca na kempingu. Oprowadzanie w jęz. ang. Tłumaczenie nazw włoski – angielski. Naprowadzanie studentów na właściwe odpowiedzi w jęz.ang.
POBYT NA KEMPINGU Kalambury: tytuły oryginalne filmów
Filmy: 5 pytań do (j.ang) – zgaduj zgadula, pytania tak, nie
Ulubione piosenki – uzupełnianie luk, opowiadanie o piosence – czasy gramatyczne, wyjaśnianie
Podchody w jęz.ang – miasteczko Rosolina Mare
Podchody w języku ang –kemping Rosapineta
Wyjście na lokalny targ – rozmowy w jęz. ang o produktach, negocjacja cen, niezbędne pytania
Fakultatywne wycieczki – wprowadzenie w jęz.ang
Zakupy (sklep)- pełne słownictwo i potrzebne zwroty („burza mózgów”) j.ang.
Zasady zachowania i korzystania z miejsc użyteczności publicznej – włosko – ang wyjaśnienia (formy gramatyczne nakazy, zakazy)

Program (10 dni)

1 dzień – Wyjazd z Wrocławia, przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień – Przyjazd na kemping Rosapineta około godz. 10.00, zakwaterowanie od godz.12.00.

3-8 dzień – Pobyt na kempingu, kąpiele morskie i słoneczne, dyskoteki, konkursy, zajęcia sportowe.

Możliwość realizacji zajęć pływackich (rano i wieczorem) na basenach o wymiarach (33mx12m)

Grupy piłkarskie mogą rozegrać mecz piłkarski z drużyną młodzików włoskich.

Po potwierdzeniu pełnej grupy pobyt może być wzbogacony o wycieczkę grupową do Rawenny.

W czasie pobytu dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę do wesołego miasteczka Mirabilandia,  wspaniałym miejscu do pełnego wrażeń wypoczynku. Wizyta w nim sprawi wiele uciechy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Pełne fantazji i emocji rozrywki pozwolą na cudowny relaks i wyzwolą wszystkie zapasy śmiechu (przejazd + bilet wstępu – 35 EUR) oraz do Wenecji (25 EUR): zwiedzanie m.in. Ponte Rialto, Plac i Bazylika św. Marka, Pałac Dożów z zewnątrz.

9 dzień – Wykwaterowanie do godz. 9.00. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych. Przejazd przez Austrię, Czechy.

10 dzień – Przyjazd do Wrocławia w godzinach południowych.