W kolejnej już XII edycji Wielkiej Nauczycielskiej Ligi Siatkówki reprezentacja pracowników Naszej szkoły ponownie zajęła III miejsce! W eliminacjach grupowych drużyna GIMNAZJUM NR 5 zwyciężyła dwukrotnie po 3:0 Gimnazjum nr 27, V Liceum Ogólnokształcące oraz 3:2 i 3:0 Zespół Szkół nr 2, wychodząc z grupy D z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale Nasi nauczyciele rozbili zespół SP 76 zwyciężając dwa razy po 3:0.

W półfinale przeciwnikiem Piątki był odwieczny rywal G13. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe zanotowaliśmy minimalną porażkę 2:3 (w piątym secie 13-15!). W meczu rewanżowym decydującym o wejściu do finału, po czterech setach był remis 2:2. Korzystny bilans małych punktów sprawił, że wystarczyło wygrać decydującą partię i awans byłby Nasz. Niestety zaczęło się od 2:7 i mimo dramatycznej pogoni ostatecznie polegliśmy 12:15 przegrywając 2:3. A było tak blisko… W wielkim finale nasi pogromcy zagrają z XIV LO. Gratulujemy Piątce kolejnego sukcesu!

W rozgrywkach WNLS nasza drużyna występowała w składzie: Marek Marcinkowski, Aneta Walasek, Andrzej Krowiak, Jarosław Walęcki, Krzysztof Kisiel, Tomasz i Zbigniew Barańscy.

Życzymy kolejnych zwycięstw i zaciętych meczy!