W słoneczny piątek 17 kwietnia 2015 r. odbyły się w Gimnazjum nr 5 XII Zawody Matematyczne dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Uczestnicy zmagań przybyli do nas, aby rozwijać swoje zainteresowania matematyczne, uczyć się w grupie, poznać ofertę naszej szkoły oraz dobrze się bawić.

Zawodnicy z zaangażowaniem wykonywali zadania matematyczne oraz rozwiązywali krzyżówki, sudoku i konstruowali sześciany z piankowych puzzli. Na sali panowała napięta atmosfera. Mimo pięknej pogody, każdy chyba odczuwał dreszcze powodowane stresem. Wszyscy bardzo ciężko pracowali na jak najlepszy wynik, niektórzy jednak nie wytrzymywali napięcia.

Pomimo wielu trudności i zaciętej rywalizacji zwycięzcą została Szkoła Podstawowa nr 63 z wynikiem 68 punktów.

Jeśli nie jesteście przesądni i nie boicie się niektórych liczb, zapraszamy na XIII Zawody Matematyczne „Spotkajmy się w Piątce” już za rok!

Paulina Noskowicz

P.S.: Zdjęcia znajdziecie w galerii.