W dniu 16.03.2016 odbyła się X edycja Konkursu Recytacji  w Języku Angielskim  dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. W tym roku gościliśmy 70 uczniów z 18 szkół. Otwarcia konkursu dokonała Pani Anna Kłosińska – Kucharzewska, główny organizator Konkursu. W ekscytującej atmosferze rywalizowano na bardzo wyrównanym i wygórowanym poziomie. Dla uczestników i nauczycieli przygotowaliśmy poczęstunek – pieczone przez uczniów ciasta, ciasteczka, ciepłą kawę, herbatę oraz wodę mineralną. W pierwszej przerwie nasi goście zostali zaproszeni na spacer po szkole, oglądając m.in. laboratorium językowe, sale treningowe, dowiadując się o dokonaniach naszych uczniów, ich zainteresowaniach, klasach – językowej, medialno-informatycznej i siatkarskiej, jak i wzięli udział we fragmentach lekcji otwartych: j. angielskiego – prowadzoną przez Panią Marię Dziedzic, j. niemieckiego – Pana Tomasza Barańskiego, historii – Pani Jolantę Maniak, geografii – Pani Renatę Jędrusik oraz matematyki – Pani Barbarę Skubińską.  W trakcie obrad jury uczniowie oglądnęli film promocyjny Gimnazjum nr 5 oraz dwie prezentacje multimedialną przygotowane przez wychowanków klas językowych.

Nagrody za V pierwszych miejsc przyznawało jury w składzie: organizator i pomysłodawca Pani Anna Kłosińska – Kucharzewska, organizator Pani Dominika Chwastek oraz wybraną przez ogół nauczycieli przedstawicielka Opiekunów ze Szkół Podstawowych – Pani Urszula Cudzik z SP 75. Zostały one wręczone przez Wicedyrektora Zespołu Szkół nr 7 i Gimnazjum nr 5 – Pana Marka Marcinkowskiego. Nagrodzono: miejsce V – Michalewicz Antonina SP76; miejsce IV – Andrzejewska Natalia SP 113; miejsce III – Klimas Wiktoria SP 97; miejsce II – Bagrowska Maja SP 58 oraz miejsce I – Wilkosz Matylda, SP Sportowa Szkoła Podstawowa 72.

Opiekunowie Szkół Podstawowych również oceniali uczestników Konkursu. Przyznali oni Nagrodę Publiczności Majce Natalii  SP47.

Konkurs upłynął w bardzo miłej atmosferze, przy pełnym zaangażowaniu uczniów klasy językowej wychowawstwa Pani Anny Kłosińskiej – Kucharzewskiej i klasy językowej 1c, wychowawstwa Pani Barbary Skubińskiej oraz oprawie artystyczno – estetycznej przygotowanej przez Panią Dominikę Chwastek.

Każdy z naszych gości otrzymał specjalnie dla niego zaprojektowany Dyplom Uczestnictwa, ulotkę informacyjną o naszej szkole oraz ofertę obozu językowego we Włoszech w specjalnej cenie dla uczestników Konkursu.

Serdecznie zapraszamy ponownie za rok!

AKK

String could not be parsed as XML