Zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej XXI edycji konkursu,

MIĘDZYNARODOWY KONKURS    „KANGUR MATEMATYCZNY 2012”

który odbędzie się                                      15 marca 2012r. (czwartek) w godz., od 9:00 – 10:30

Każdy uczestnik otrzymuje w dniu konkursu nagrodę uczestnictwa – w tym roku jest to układanka przestrzenna.

Konkurs „Kangur” przeprowadzany jest w sześciu kategoriach:

Zainteresowani uczniowie zgłoszą swój udział w konkursie + 8,50 zł  u swoich nauczycieli matematyki lub p.B.Sikory.

Ostateczny termin zgłoszenia 10 stycznia 2012 r.

„Żaczek” klasa 2 szkoła podstawowa,
„Maluch” klasy 3 i 4 szkoła podstawowa
„Beniamin” klasy 5 i 6 szkoła podstawowa,
„Kadet” klasy I i II gimnazjum
„Junior” klasy III gimnazjum i kl. I licea i technika, i uczniów ZSZ
„Student” klasy II, III licea i II, IIII i IV technika.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu, bez eliminacji wstępnych.

Zadania są ustalane przez Międzynarodową Komisję. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY jest organizacja Association Kangourou Sans Frontieres z siedzibą w Paryżu.

Ogólnopolskim Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Regionalnym Organizatorem Konkursu w województwie dolnośląskim jest Towarzystwo Matematyczne „LIMES” z Lubina.

Konkurs jest przedsięwzięciem samofinansującym się i niedochodowym, uzyskiwane środki finansowe przeznaczone są na nagrody i organizacyjną obsługę Konkursu. Prawo uczestnictwa w Konkursie mają uczniowie, za których dokonana zostanie wpłata w wysokości 8 zł od osoby.

Każda szkoła uczestnicząca w konkursie otrzyma imienną listę wyników oraz informacje o podziale i rozdaniu nagród.

Wszystkie potrzebne informacje, zadania z lat ubiegłych znajdziecie na stronie www.kangur.lubin.pl

Zapraszamy do udziału w Konkursie

Zespół Matematyków G5