„Jak dobrze nam, zdobywać góry…” – To już dziewiąty rok gościmy w murach naszej szkoły zespoły i solistów z wrocławskich szkół na Przeglądzie Piosenki Turystycznej. W czwartek 14.05 2015 zaśpiewali u nas uczniowie z Gimnazjum nr 5, 19, 29 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 36, 90, 50, 27. Przy akompaniamencie gitar,skrzypiec, fletów, dzwonków i grzechotek wspaniale bawiliśmy się śpiewając m.in.„Opadły mgły”, „Lato z czupryną”, „Bez słów” „Czas powrotów” i inne…

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni.I miejsce wśród zespołów w kategorii gimnazja zajął zespół z Gimnazjum nr 19, IImiejsce – Zespół z Gimnazjum nr 5. Wśród solistów najlepsza była Zofia Lewandowska z Gimnazjum nr 29 i Mateusz Inglot z Gimnazjum nr 19. Wśród szkół podstawowych przyznano dwa II miejsca dla Szkoły Podstawowej nr 36 i 27, a I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 50. Najlepszą solistkąokazała się Hania Kręcisz z SP nr 36. Na II miejscu uplasowała się Sandra Merwart z SP nr 50 a na III pozycji Ela Kaczkowska z SP nr 90.

W czasie obrad jury uczestników zabawiał śpiewem i gitarą zespół z SP nr 36, a pozostali uczestnicy szybko i z chęcią włączyli się do zabawy.Zapraszamy za rok w maju na jubileuszowy 10 Przegląd Piosenki Turystycznej.

Renata Jędrusik i Katarzyna Baranek