– To już ósmy rok gościmy w murach naszej szkoły zespoły i solistów z wrocławskich szkół na Przeglądzie Piosenki Turystycznej. 15.05 2014 zaśpiewali u nas uczniowie z Gimnazjum nr 5, 9,13, 19, 22, Gimnazjum Matki Teresy Potockiej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 107, 90, 50, 37. Przy akompaniamencie gitar, skrzypiec, fletów, dzwonków i grzechotek wspaniale bawiliśmy się śpiewając m.in.

„Krajkę”, „Lato z ptakami odchodzi”, „Bieszczadzki trakt” „Bieszczady” i inne…

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni.

I miejsce wśród zespołów zajął chór z Gimnazjum nr 13 „La Tredici Cantante”, II miejsce – Zespół z Gimnazjum Matki Teresy Potockiej, a III lokatę uzyskał zespół z Gimnazjum nr 19 i wyróżnienie dla Gimnazjów nr 9 i 22 Wśród solistów najlepszy był Mateusz Spychalski z Gimnazjum nr 5 i Anna Dulman z Gimnazjum nr 13. Wśród szkół podstawowych przyznano dwa II miejsca dla Szkoły Podstawowej nr 50 i 37. Najlepszą solistką okazała się Ela Kaczkowska z SP nr 90. Gratulacje! W czasie obrad jury uczestników zabawiał śpiewem i gitarą uczeń gospodarzy – Mateusz, a pozostali uczestnicy szybko i z chęcią włączyli się do zabawy.

Zapraszamy za rok w maju.

Renata Jędrusik i Katarzyna Baranek.