Słońce czule oświetlało spoconą twarz uradowanego Krzysia, kiedy wygrywał 3. miejsce w turnieju badmintona. Zarówno on, jaki wielu innych szczęśliwców miało okazję wziąć w ostatnią sobotę udział w zorganizowanym przez Radę Rodziców oraz nauczycieli Zespołu Szkół nr 7 Festynie rodzinnym 2017.

Mimo tego, że na samym początku pogoda nam nie dopisywała to i tak z uśmiechem na twarzy zrealizowaliśmy swoje play. Na naszych boiskach odbyły się mini-turniej piłki nożnej w różnych kategoriach wiekowych. Oprócz zadań sportowych odbył się konkurs dla najmłodszych, który zakończył się nagrodami dla uczestniczących. Dla starszych mieliśmy stanowiska z bitwą na bitą śmietanę, rzutu w kokosa i zjedzenie jabłka ze sznurka. Każdy, którego zaczęło ssać w żołądku mógł się zregenerować,  pałaszując hot-dogi, kiełbasy czy ciasta.

Na pokrzepionych posiłkiem czekały kolejne atrakcje: sterowane elektronicznie roboty z Planety Robotów (która gościła u nas już po raz czwarty), warsztaty gitarowe gry na gitarze akustycznej oraz elektrycznej, emocjonujący turniej gry w Gwinta, prezentacja modeli wydrukowanych na szkolnej drukarce 3d (połączona ze sprzedażą wydrukowanych pierścionków) oraz wiele innych, których nie sposób wymienić. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a chmury posłusznie zaczekały z deszczem aż do zakończenia festynu.

Paulina Noskowicz

Galeria