Wiecie, co to jest chleb naan albo ile jest klubów piłkarskich w Londynie? Umiecie przeliterować wyraz exhibition? Potraficie ułożyć wiersz w j. angielskim?

Z takimi zadaniami musieli poradzić sobie reprezentacja uczniów naszego Gimnazjum w składzie: Piotr Kiraga, Sara Parzybut (3b), Wiktoria Łysiak (3e) i Mikołaj Mikołajczak (2c), która 20 maja 2016 r. wzięła udział w II etapie konkursu ‚Hugon Poliglota’, organizowanego przez Gimnazjum nr 1.

Skan_20160529Konkurs ten różnił się swoją formułą od tradycyjnych quizów, gdyż zamiast rozwiązywać testy gramatyczne, uczniowie musieli wykazać się praktyczną znajomością j. angielskiego, kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie. Musieli m.in. ułożyć wiersz, przygotować i przedstawić program informacyjny, rozpoznać angielskie przysłowia oraz odpowiedzieć na pytania o kraje anglojęzyczne. Konkurs był nie tylko okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, ale także szansą na dobrą zabawę i zdobycie ciekawych doświadczeń. W tym roku nasi uczniowie otarli się o wyróżnione miejsce, więc następnym razem będziemy starać się stanąć na podium!

Za przygotowanie uczniów do konkursu dziękujemy p. Annie Kłosińskiej-Kucharzewskiej.

Maria Dziedzic