30 lipca br. zostały oficjalnie otwarte nowe boiska przy naszym gimnazjum. Odbyło się już na nich kilka lekcji WF-u, lecz plac do gry nie został jeszcze ukończony.

– Boisko mi się podoba, bo jest wielofunkcyjne. Ma jednak także wadę – techniczną. Przykrywki od dołków na słupki do siatkówki wystają ponad jego powierzchnię. – mówi pan Zbigniew Barański, nauczyciel wychowania fizycznego. – Jako, że z tego boiska korzystają nie tylko nasi uczniowie jest już na nim brudno. Trzeba coś z tym zrobić, bo może zostać szybko zdewastowane. – dodaje.

Na razie wykonany został I etap. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to jeszcze w tym roku szkolnym możemy mieć ukończone całe boisko.

– II etap ma zacząć się wiosną 2011 r., ale jest nadzieja, że prace rozpoczną się jeszcze jesienią tego roku. – mówi wicedyrektor gimnazjum nr 5 pan Marek Marcinkowski.

Obecnie mamy boiska do piłki ręcznej i koszykówki, ale jak skończy się budowa będziemy mogli korzystać także z:
– boiska do piłki nożnej
– 2 boisk do piłki siatkowej plażowej
– bieżni sprinterskiej (60m)

Nie wiadomo natomiast ile będzie kosztowała cała budowa. Na pewno nie są to jednak małe pieniądze.

Dyrekcja naszej szkoły bardzo chciałaby także przebudować salę gimnastyczną, ale w najbliższym czasie (do 2012 r.) jest to jednak niemożliwe.