Gala Ligi Niezwykłych Umysłów zgromadziła dziś młode, ale niezwykłe umysły informatyczne Wrocławia w jednym miejscu. W Auli Politechniki Wrocławskiej rozdano certyfikaty ukończenia kursów honorowanych w całej Europie najzdolniejszym i najbardziej wytrwałym programistom biorącym udział w programie „Wrocław koduje 2.0”. Byliśmy wśród nich!

Certyfikaty w naszej szkole zdobyli Urszula Lenartowicz z klasy 1d oraz jej opiekun, Łukasz Gałan, jedyny nauczyciel, który ze wszystkich opiekunów zdecydował się na podejście do egzaminu certyfikacyjnego oraz go zdał.

Relacja z Echo24.tv

Akcja w naszym wydaniu (dla niecierpliwych) od 17.30. Polecam obejrzeć całość 🙂

Kodowanie jest cudowną przygodą. Np. uwielbiam powtarzać sobie informacje z matematyki i fizyki, dzięki czemu w trakcie zastępstw pytanie o tzw. „wolną lekcję” niezmiennie kwituję zmarszczonymi brwiami i kontratakiem: „A co to jest?”.

Pozdrawiam Ulę, która wytrwała w ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu LNU, a resztę uczniów próbujących swych sił w kodowaniu będę dopingował od dziś silniej, abyśmy na następnej gali wystąpili większa ekipą. Może nawet wygrali ranking?

Pozdrawiam również obiecujących programistów z klasy 2d. Pamiętajcie o cudzysłowach 🙂

ŁG