20Od 1 do 11 lutego 2016 roku w miejscowości Ciepłowody miał miejsce obóz sportowy, w którym udział wzięli uczniowie objęci szkoleniem w ramach Projektu S.O.S. z Gimnazjum nr 5 oraz LOMS nr 1 we Wrocławiu. Do dyspozycji uczniów była hala sportowa, sala fitness i w pełni wyposażona siłownia. Treningi prowadzone były przez trenerów: Piotra Lebiodę, Bartosza Pydę i Tomasza Barańskiego, Marcina Sobusiaka. Po śniadaniu uczniowie pod okiem trenerów pracowali nad zdolnościami motorycznymi, natomiast na treningach popołudniowych i wieczornych największy nacisk kładziony był na kształtowanie umiejętności technicznych i taktycznych. Dla wybranych uczniów organizowano również zajęcia indywidualne. Podczas trwania obozu zespoły nasze rozegrały szereg meczy sparingowych m.in.  z rówieśnikami z Nysy (Siatkarski Ośrodek Szkolny w Nysie) oraz z zespołem Bielawianka Bester Bielawa. W trakcie pobytu zawodnicy wspólnie oglądali i analizowali finałowe spotkanie Pucharu Polski pomiędzy Skrą Bełchatów a ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Większość z uczniów aktywnie dopingowała swoich idoli.

S.O.S. Wrocław
Piotr Lebioda
Bartosz Pyda
Tomasz Barański