W piękny i słoneczny czwartek, 30 kwietnia 2015 r. odbyła się I Tamborrada we Wrocławiu, na Nowym Targu. Na bębenkach zagrały dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum. Dzieci zaśpiewały po baskijsku „Marsz San Sebastian”, a także po polsku piosenkę „Wroclove”. Wszystkim tym piosenkom towarzyszyły niepowtarzalne dźwięki z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Wrażenia były naprawdę niesamowite. Uczestnicy doskonale się bawili śpiewając, tańcząc oraz grając.

Tysiące dzieci spędziło ten dzień na świeżym powietrzu, uczestnicząc w tradycyjnym święcie bębnów, które co roku obchodzone jest w baskijskim San Sebastian.

Impreza będzie miała także swój dalszy ciąg w dniu  20 stycznia 2016 r, gdzie zabrzmi II Tamborrada we Wrocławiu, w hali Orbita.