Gimnazjum nr 5 im. Cypriana Kamila Norwida we Wrocławiu zaprasza na

Drzwi Otwarte

• 5 marca 2015 r. (16.30 – 18.30)
  • 21 marca 2015 r. (10.00 – 13.00)

W nowym roku szkolnym 2015/2016

proponujemy

• naukę w klasie matematycznej z rozszerzeniem programowym z matematyki – ideą tej klasy jest rozwijanie zdolności matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia. dodatkową atrakcją programową dla uczniów są obowiązkowe zajęcia z szachów
  •  naukę w klasach z programami własnymi nauczania:
  1. sportowej o specjalności piłki siatkowej dziewcząt i chłopców – uczniowie tej klasy uczestniczą w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem Ministerstwa Sportu
    a dzięki współpracy z Klubami Sportowymi Młoda Gwardia i Gwardia Wrocław biorą udział we wszystkich rozgrywkach klubowych i imprezach sportowych zgodnych z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego. Młodzi sportowcy przechodzą szkolenia umożliwiające kontynuację sportowych pasji w Kadrze Polski oraz Szkołach Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i Spale. Priorytetem klas sportowych jest osiąganie przez uczniów wysokich wyników w nauce. Kandydaci do klasy sportowej przystępują do egzaminu sprawności i predyspozycji sportowych w zakresie piłki siatkowej.
  2. języka angielskiego – uczniowie doskonalą umiejętności i rozwijają zdolności językowe, zwłaszcza w zakresie języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie korzystają z możliwości sprawdzenia opanowanych na lekcjach treści podczas obozu językowego.
  3. informatyczno–medialnej – uczniowie nauczą się programowania, poszerzą wiedzę i umiejętności w zakresie edytorstwa, podejmą naukę w zakresie manipulowania obrazem – zajmą się tworzeniem i edycją plików bitmapowych i wektorowych. Nauczą się tworzenia stron internetowych w oparciu o HTML-a, CSS i systemy zarządzania treścią CMS a także tworzenia i edycji muzyki oraz filmów.

oferujemy

zajęcia dodatkowe:

• Koła języka angielskiego i języka niemieckiego
  • Koła matematyczne
  • Koła przygotowujące do egzaminów
  • Koła sportowe (piłka koszykowa, siatkówka, piłka nożna)
  • Koło dziennikarskie

1. Indywidualnych Programów Nauczania
  2. Zajęć wyrównawczych i doradztwa zawodowego
  3. Zajęć w ramach tutoringu
  4. Bazy sportowej z 2 salami gimnastycznymi, nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym i siłownią
  5. 2 pracowni informatycznych